Masivní cenzura ze strany Facebooku a řeckého státu

2ndMar. × ’21

Oběvují se svědectví, že společnost Facebook masivně cenzuruje osoby, skupiny nebo stránky, které zveřejňují informace související s hladovkou Dimitrise Koufontinase. V Řecku vlnu cenzury na Facebooku provádí dodavatel moderování obsahu Teleperformance, společnost s vazbami na řeckou vládu a krajní pravici.

Cenzura je problém, který Facebook doprovází dlouhodobě. V loňském roce byly Facebookem odstraněny stránky Enough 14, Crimethinc, It Going Down a mnoho dalších. Stále znovu se nám připomínají důvody, proč bychom se měli vyvarovat užívání sociálních sítí vlastněných korporacemi. Jsou to nástroje konstruované a spravované našimi protivníky a slouží především jejich zájmům. Je načase zbavit se veškerých iluzí o tom, že nám Facebook poskytuje cenné možnosti sdílení a komunikace. Když je možné být online prostřednictvím anarchistické infrastruktury, není důvod dát přednost té korporátní založené na manipulaci, shromažďování osobních údajů a cenzuře.

O dobrovolném ukončení účtů na sociálních sítích již v minulosti informovali některé anarchistické projekty. Snad budou následovat další, protože kybernetická věznice opravdu není svobodný prostor.

This entry was posted in Demonstrace, General, Hladovka, Represe and tagged , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.