První máj v Paříži

4thMay. × ’21

https://i2.wp.com/enoughisenough14.org/wp-content/uploads/2021/05/paris1m2021title.png?resize=1024%2C509&ssl=1Odhaduje se, že se tradiční prvomájové demonstrace v Paříži učastnilo asi 30 000 lidí. Velkou část z nich mobilizovali reformistické odbory CGT (Confédération Générale du Travail), dále Gilets Jaunes (Hnutí Žlutých vest) a jiné skupiny. Byly přítomny také kurdské, palestinské a alžírské struktury. Mobilizace z anarchistického nebo autonomního spektra byla poměrně skromná.

Během demonstrace došlo na různých místech k potyčkám s policií. Militanti rozbíjeli pobočky bank, realitních kanceláří, supermarketu Carfour a také na několika místech zapalovali barikády.

V určitém okamžiku došlo ke střetům s odboráři CGT, kteří jsou nenáviděni za neustálou spolupráci s policajty. Některá auta CGT byla poničena a mluví se o četných zraněních na jejich straně. Na internetu však kolují také videa, kde odboráři z CGT používají pepřové spreje a obušky proti demonstrantům.

This entry was posted in Demonstrace, General, Nepokoje and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.