Intervence ve vysílání Kontra kanálu v Řecku

16thJul. × ’22

V úterý 12. 7. 2022 v době, kdy náš společník drží již 52. den hladovku, proběhla intervence 20 lidí na kanálu Kontra a to během vysílání A. Yamalis. V průběhu intervence byl vyvěšen transparent a přečteny části textu shromáždění solidarity s anarchistickým hladovkářem Giannisem Michailidisem.

Soudruh je nyní ohrožen mnohačetným těžkým selháním orgánů. Po 8,5 letech zadržování se dožaduje zřejmých věcí. Propuštění, na které má i podle jejich vlastních zákonů již 7 měsíců nárok. K ospravedlnění časově neomezeného držení Giannise jako rukojmí se používá záminka, že vězeň “nesplňuje základní podmínky pro propuštění, protože hrozí riziko spáchání nových trestných činů”.

Kromě výjimečného režimu vůči politickým vězňům, Giannis bojuje se zabarikádovaným tělem. Odhaluje se také celý mechanismus utajování a zaujatosti, který odráží, jaká ve skutečnosti je jejich “spravedlnost”. Zatímco se náš soudruh rozplývá v bídné cele nemocnice, oni hledí aby propustili “své lidi” jako je Lignadis, Hortarias, Filipidis, Korkoneas, Leventis.

Neděláme si iluze. Justiční systém, který v posledních dnech propustil vrahy a násilníky, je třídní. Prohlašujeme všemi tóninami, že náš hněv vás utopí. Pouliční spravedlnost vám nedovolí zlikvidovat našeho soudruha.

SPRAVEDLNOST JE SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOST!

JUSTICE BUDE SOUZENA V ULICÍCH!

  • Shromáždění na znamení solidarity s anarchistickým hladovkářem Giannisem Michailidisem.

Video z intervence:

 

This entry was posted in General, Hladovka, Intervence and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.