Atény: Útok zápalnými lahvemi na policejní stanici a nepokoje před univerzitním kampusem

17thJul. × ’22

https://darknights.noblogs.org/files/2022/06/FWwF6Q9XoAQXJS5-1024x670.jpegNěkolik stovek lidí v kuklách (ne 50, jak uvádějí média) 2. července 2022 zaútočilo na policisty MAT na místní policejní stanici hned za rohem univerzitního kampusu Zorgrafou. Tam se také konal třídenní antirasistický festival s živým hip hop vystoupením.

Útok na policisty vyvolal dvouhodinovou bitvu u vchodu do kampusu, při níž na státní vrahy v uniformách byli seslány hořící barikády z pneumatik, hasicí přístroje, déšť kamenů a jedna vlna molotovových útoků za druhou. Vzpoura ustává až po nepřetržitém útoku policistů nejen plynem CS, ale i mezinárodně zakázaným plynem CN, který pálí kůži. Několik soudruhů potřebovalo po nadýchání plynu okamžitou péči.

Útok na policejní stanici a následné výtržnosti doprovázelo neustálé provolávání hesel za Giannise Michailidise. V mainstreamových kapitalistických médiích se později objevily zprávy, že při střetech byli zraněni čtyři policisté.

This entry was posted in Demonstrace, General, Nepokoje and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.