Protiválečné akce v Mohaisku a Vladivostoku

2ndAug. × ’22

molotofDne 14. července 2022 byl v Mohaisku u Moskvy proveden nový žhářský útok na vojenské náborové středisko. Odvážlivec hodil na Putinovu náborovou kancelář dva “molotovy”. Požár však v důsledku útoku nevznikl. Sabotérovi se ale nic nestalo – partyzán bezpečně unikl. Jsme si jisti, že útočník má před sebou ještě mnoho dobrých skutků, které povedou k mnohem větším důsledkům pro stát.

15. července 2022 došlo ve Vladivostoku ke žhářskému útoku na doupě policistů. Pomocí pneumatik namočených v benzinu se partyzánovi podařilo zapálit policejní stanici: pneumatiky dal pod dveře a zapálil je. Dva policisté uvnitř si toho zprvu nevšimli a na partyzánovo počínání nereagovali. Vzpamatovali se až ve chvíli, kdy doslova ucítili pach ohně – ten se šířil dovnitř budovy. Policisté přežili, ale dveře z kanceláří, vchod a chodba jsou požárem poškozeny. Trvalo dvě hodiny, než se podařilo doupě uhasit, nebo spíše to, co z něj zbylo.

V ulici, kde se nacházela policejní stanice, bylo také zapáleno auto. Zatím není jasné, zda se jednalo o Z-automobil a zda mezi těmito incidenty existuje souvislost.

Je třeba si uvědomit dvě věci. Pozitivním bodem je kreativní provedení útoku. Použití pneumatik. Pneumatiku můžete zapálit obecně jakýmkoli zařízením, které je schopno zajistit více či méně dlouhodobé působení ohně a vysoké teploty. Navíc máte nějaký čas na útěk – než se pneumatika vznítí a začne hořet, budete už daleko. Jak ukázal útok ve Vladivostoku, hořící pneumatiky u vchodu způsobují značné škody.

Negativem je, že vladivostocká policejní stanice se nacházela v obytné budově. Je třeba zabránit poškození civilistů. Partyzánské hnutí, jakkoli to zní vznešeně, přináší do našich srdcí nový svět. Svět, v němž hodnota lidského života a svobody nalezne svůj skutečný smysl. Nejsme ve válce s nevinnými.

This entry was posted in General, Sabotáž. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.