Spálit všechny vězení a ty, kteří je staví

1stNov. × ’19

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2019/07/munich-768x432.jpgV noci ve čtvrtek 24. 10. 2019 bylo na Tullastraße ve Freiburgu zapáleno vozidlo Implenia Group company. Implenia je jednou z největších stavebních společností ve Švýcarsku a působí mezinárodně. Ve Švýcarsku je společnost známá stavbou deportační věznice Bässlergut. Bässlergut je vězení s trestním a detenčním systémem přímo na hranici s Německem. V rámci nové právní úpravy byla část této instituce převedena na tzv. federal camp. To jsou jen další kroky v autoritářské správě uprchlíků ve Švýcarsku, při kterých probíhá práce s lidmi centralizovaným způsobem. Motem je registrace, správa a deportace.

Implenia v současné době buduje rozšíření věznice, a tak přímo přispívá k rozšíření federálního vězeňského systému. V posledních dvou letech je tedy Implenia opakovaně cílem akcí zaměřených proti světu zdí a hranic. Tyto akce bohužel zůstávají izolované ve Švýcarsku a jednotlivých městech, jako je Berlín. Chtěli bychom tento boj rozšířit, upozornit na něj a motivovat více skupin, aby se zaměřili na subětky profitující z vězení.

Dny squattingu se v současné době konají zde ve Freiburgu. Domy jsou okupovány a znalci gentrifikace jsou přesvědčeni, že již nemohou pokračovat ve své nelidské práci v klidu. Ať už je to represe prostřednictvím přecenění a vyhoštění nebo prostřednictvím justice a uvěznění, logika za tím vším je vždy stejná.

Ohnivé pozdravy na Anti-Prison Days v Berlíně i Varšavě a všem za zdmi!

This entry was posted in General, Sabotáž and tagged , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.