Bombový útok na mobilního operátora Fénix

1stNov. × ’19

V neděli ráno, 27. října 2019, došlo k výbuchu v okrese Proletarsky v Doněcku. Mobilní komunikační věž operátora Fénixu byla vyhozena do vzduchu. Civilní obyvatelstvo nebylo zraněno, ale došlo ke zničení věže. Výbušné zařízení bylo připevněno pod kabinou a spuštěno na dálku. Lidé, kteří spustili explozi, zveřejnili video o akci. Rovněž zveřejnili leták vysvětlující jejich motivy: „Bylo tak učiněno, aby to upoutalo pozornost na nelidské mučení v suterénech MGB (Ministerstvo státní bezpečnosti „Donbaské lidové repobliky“). Zneužívání a mučení elektrickými dráty v „lidových“ republikách se stalo každodenním normálem. Obyvatelé Donbassu by měli jít protestovat proti mučení, nebo bude fašistická republika ponechána bez odezvy.“

Naši soudruzi ze zdroje Combatant-Anarchist uvádějí, že dostali anonymní informace o tom, že tuto akci provedli anarchisté, na památku činu Michaila Žlobického.

This entry was posted in General, Sabotáž and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.