No Border Kitchen Lesvos: výzva k podpoře

10thJan. × ’20

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2020/01/no_border_kitchen_.jpg

Vážení přátelé,

Zima je tady a zatímco teploty klesají, situace se pro lidi na cestách zhoršuje. Rostou policejní kontroly, věznice jsou plné lidí, jejichž jediným zločinem je migrace. Nové protimigrační zákony jsou prosazovány stále rychleji a větším měřítku. V táboře Moria a kolem něj zůstává 20 000 lidí, většinou stále v letních stanech nebo v dřevěných chatrčích.

S ohledem na tuto pokračující dehumanizující „evropskou“ politiku pokračujeme v solidaritě s lidmi v pohybu, podporujeme lidi a autonomní samosprávné struktury mimo tábor pomocí potravinových boxů, distribuce potravin a další praktické pomoci. I když se věci zhoršují, stále vidíme a věříme, že pouze solidarita může rozbít hranice.

Každý den distribuujeme 100 až 200 teplých jídel v blízkosti Mytilini. A každý týden dostane potravinové boxy pro 150 lidí, což jim umožňuje žít a vařit samostatně mimo strukturu tábora. Podporujeme také další samostatně organizované struktury, jako jsou shromáždění, protesty a autonomní projekty bydlení.

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2020/01/no_border_kitchen_2.jpg

NBK působí na Lesvosu od zimy 2015/2016. Široká síť soudruhů, přátel a skupin udržuje dodnes solidaritu na ostrově. Solidární párty, příspěvky a dary byly a stále jsou pro nás naprosto nezbytné, abychom mohli pokračovat.

Nemáme peníze a potřebujeme vaši podporu. Naše měsíční náklady se pohybují kolem 5000 eur. Peníze používáme hlavně na jídlo, poháry a dopravu. Milí soudruzi, podporujte nás jakýmkoli způsobem. Každý malý kousek mění situaci!

Informace o podpoře najdeš – zde

Lásku a vztek,
No Border Kitchen crew – Lesvos

This entry was posted in General, Výzvy and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.